TRYB JASNY/CIEMNY

Pomysły na zabawy z tego, co jest pod ręką

Sklepy atakują nas nowościami, byśmy kupowali więcej i więcej. A często super zabawki mamy pod ręką!

Skrawki włóczki

Już nie wykorzystamy, by coś uszyć, ale do zabawy będą idealne - skrawki włóczki, stare nicie. Do tego klej i karton albo papier. Innymi słowy pomysł na prace plastyczne i szkolenie motoryki małej oraz ćwiczenie wyobraźni jak znalazł!


Bilety do kontroli!

Robisz porządek na biurku i znajdujesz dużo niepotrzebnych notatek albo masz w portfelu kilka wykorzystanych biletów? Do tego masz dziurkach? To zestaw małego kolejarza już macie gotowy. Do tego możecie ułożyć z krzeseł pociąg. Kto pierwszy bawi się w pasażera, a kto w konduktora?

Konfetti z liści zamiast plastiku

Dzieci uwielbiają konfetti. Ja jednak zawsze mam problem z użyciem plastiku, ale on wcale nie jest nam do niczego potrzebny. Teraz kiedy na dworze znajdziemy różnokolorowe liście, będą one idealnym zamiennikiem plastiku. Możemy je wyciąć nożyczkami w porządny kształt lub wykorzystać do tego dziurkacz z wzorkami. Frajda przy robieniu i zabawie!

Puzzle z guzików

Macie w domu różnokolorowe guziki? To macie zabawkę idealną. Teraz możecie stworzyć dowolny obraz. Może będzie to pies, a może las, a może miasto, wóz strażacki? A może wszystko naraz?

Zabawa to nauka

Dzieci lubią się bawić w szkołę. Z czasem zapał do nauki słabnie, chyba, że pokażemy dzieciom, że nauka może być też zabawą. Moje dzieci chętnie bawią się w nauczycielki i wypełniają dzienniki. To doskonała okazja do nauki literek, ćwiczenia szlaczków i ogólnie pojętej motoryki małej - a dzieci nie czują presji nauki, tylko przyjemność z zabawy, a nowe umiejętności zostają zapamiętane.

Ozdabiamy

O własnoręcznie ozdobionej torbie zakupowej przez moje dzieci chyba już kiedyś wspominałam, ale nie omieszkam zrobić tego jeszcze raz. Jeżeli macie materiałową torbę lub bluzkę, którą możecie przeznaczyć do dziecięcych dekoracji to warto! Mazaki, nie muszą być te do materiału, i do roboty! Będzie to jedyny w swoim rodzaju projekt.

Kolorowe liście

Jako, że jesień to już fakt, to nie może zabraknąć jakiejś zabawy z liśćmi. Najprostsza z nich, ale przynosząca satysfakcję - odbijanie liści. Potrzebny nam liść, na niego kładziemy kartkę i zaczynamy ją malować kredkami, najlepiej pastelami lub kredkami świecowymi (najlepszy efekt). Jesienna dekoracja jak znalazł!


Udanego i miłego wspólnie spędzonego czasu!

Autor: Anna Polcyn

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

instagram

Copyright © Widzę Podwójnie