TRYB JASNY/CIEMNY

Jak rysować z dzieckiem?

Dzisiaj pogoda nas nie rozpieszcza, a i pora na wycieczki nie najlepsza. Malowanie - to dla nas zawsze rozwiązanie!
Jak malować z dzieckiem, jak nauczyć dziecko malować


Im prościej, tym lepiej

Porządkując na strychu znalazłam książeczki: "Sam rysuję i maluję. Zwierzęta domowe" oraz "Sam rysuję i maluję. Zwierzęta leśne" autorstwa Philippe Legendre. Książeczki to proste instrukcje jak namalować zwierzęta. Jak z prostych kształtów zrobić postać. Tym samym i rodzic nie musi być plastykiem, by wspólnie z dzieckiem rozpocząć przygodę malarską ;)
Książeczki wydane przez Oficyna Panda są, na oko(brakuje kartek z rokiem druku), wydane w zeszłym stuleciu, więc pewnie ciężko je już znaleźć na rynku, ale z pewnością znajdziemy wiele podobnych pozycji. Czasami trudno rysować coś z pamięci albo za bardzo nie wiemy, co malować, jaki temat wybrać. Takie książeczki z pewnością będą pomocne!


Jak malować z dzieckiem, jak nauczyć dziecko malować

Jak malować z dzieckiem, jak nauczyć dziecko malować

Jak malować z dzieckiem, jak nauczyć dziecko malować


My uciekamy malować, życzymy i Wam udanej zabawy! P.S. nie ma minimalnego wieku na malowanie, małe dzieci też niech uczą się malować kształty po swojemu ;)

 

Autor: Anna Polcyn

Komentarze

 1. Moje dzieci właśnie takich tutoriali zawsze potrzebją. Zwykle posiłkujemy się filmikami instruktażowymi, ale lepsza jednak zabawa "bez prądu".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie chciałam czegoś bez prądu, żeby czasem za szybko nie przeskoczyć na bajki, które pewnie zaraz znajdą ;)

   Usuń
 2. To fajna sprawa, jednak my z takich książeczek nie korzystamy bo mamy w domu artystę plastyka który daje dzieciom korepetycje z rysunku i malarstwa ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też często mówiłam dzieciom co i jak się maluje, choć takie książeczki są ułatwieniem, gdy np. chce się przy okazji zająć dorosły czymś innym ;)

   Usuń
 3. Myślę, że takie książeczki to fajna opcja do nauki rysunku. Dzieci mają pokazane wszytko po kolei i jest po prostu łatwiej, niż miałyby to robić same. Sama chętnie podszkoliłabym w taki sposób rysowanie zwierzątek. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książeczki nie mają limitu wiekowego ;) do dzieła ;)

   Usuń
 4. Moje , dorosłe już dzieci uwielbiały takie rysunki z podpowiedzią.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się ta metoda malowania. Nigdy nie byłam uzdolniona plastycznie, dlatego mi się to podoba

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj mój talent do rysowania jest bardzo mały moja córka lepiej rysuje, a więc to ona może mnie nauczyć rysunku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Powiem ci, że te książki przydały by się bardziej mnie niż małej. Nie wiem jak i nie wiem po kim, ale ona ma do tego smykałkę, a ja nie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie tutoriale to spore ułatwienie. Aczkolwiek moja córka ma swoje własne wizje artystyczne i nie cierpi, kiedy jej dawać wskazówki, jak ma rysować :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Od zawsze kochałam rysować i bardzo też lubię rysować z dziećmi. Mam na to swoje sposoby, najważniejsza jest twórczość i rozwijanie kreatywności :)
  Pozdrawiam ciepło ♡

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałabym rysować i malować z synkiem ale on za nic nie chce tego robić. Porysuje 3 minuty i zaraz rzuca kredkami po całym domu. A dzieci podobno tak bardzo lubią rysować.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne pomysły. My mamy całą książkę jak rysować poszczególne rzeczy kształt po kształcie. Można się na prawdę wiele nauczyć.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Wybrane dla Ciebie

instagram

Copyright © Widzę Podwójnie