TRYB JASNY/CIEMNY

Zabawy na dworze - kreda

Pogoda dopisuje, to i my spędzamy więcej czasu na powietrzu. Często do udanej zabawy nie potrzeba wiele. Dzisiaj postaram się Was zainspirować do zabawy z kredą.


Wiadomo, że kreda służy do zabawy. Można nią nie tylko malować czy dzięki niej zagrać w klasy...

Kolory/kształty

Weźcie kredę w różnych kolorach i namalujcie wiele różnych kształtów – zwierzęta, domek, owoce itp. Możecie wybrać też jeden temat np. w kuchni, literki. Jak już namalujecie, wybierzcie „mistrza zabawy”, który będzie mówił uczestnikom na jakie pole stawać.

 

Do celu

Kredą możecie także namalować tarczę i rzucać czy to zośką czy małymi kamykami do celu. Mogą obowiązywać takie zasady jak przy rzucaniu do prawdziwej tarczy (najwięcej punktów otrzyma ten, kto wrzuci w sam środek), możecie też narysować kolorową tarczę i decydować, kto ma trafić w jaki kolor.


Skoki w dal

Narysujcie różnokolorowe linie i zobaczcie kto dalej skoczy lub zdecydujcie, do której linii trzeba doskoczyć w danej rundzie.

 

Zadania/labirynt

Świetną zabawą będzie narysowanie bądź klasycznego labiryntu albo narysowanie ścieżki/toru przeszkód. Np. najpierw rysujemy zakręcone linie, po których trzeba przejść, potem rysujemy odcisk lewej nogi (trzeba będzie skakać w tym miejscu na lewej nodze itp.), ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

 

Autor: Anna Polcyn

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

instagram

Copyright © Widzę Podwójnie