TRYB JASNY/CIEMNY

Place zabaw w Gdańsku. [LISTA]

Lato w pełni, więc i zabaw na dworze nigdy za wiele. Place zabaw w słoneczną pogodę, to to czego rodzice i dzieci poszukują.
Niestety teraz często deweloperzy na nowych osiedlach zapominają o placach zabaw albo są one w mikro skali. Całe szczęście w Gdańsku jest kilka miejsc idealnych do zabawy dla dzieci pełnych egergii.

Park Reagana – największy plac przy ul. Dąbrowszczaków

Na pierwszym miejscu nie sposób nie wymienić placu zabaw w Parku Ronalda Reagana. Znajdziemy tu aż 5 placów zabaw! Zjeżdżalnie, piaskownice, wspinaczka, tyrolka, czego dziecko zapragnie!
Fot. Anna Polcyn, Park Reagana 

Park zielony (ul. Marii Cure, niedaleko GUMed)

Ciekawe miejsce z wieloma elementami do zabawy, zjeżdżalnie, huśtawki czy zegar do nauki godzin i wiele innych. Dużo ławeczek, a także miejsce do grania w szachy czy warcaby.
Fot. Anna Polcyn, Park Zielony

Plac zabaw ul. Lecha Bądkowskiego Siedlce

Sporo miejsca do zabawy – zjeżdżalnie, tunele, huśtawki, koniki. Niedaleko boisko i siłownia na powietrzu.

Plac zabaw na osiedlu Garnizon

To jeden z wyjątków i przykład tego, że jednak deweloper postawi czasem na wielki plac, nie mikro. Dużo miejsca do zabawy, ogromna przestrzeń. Zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele, a do tego przeogromne miejsce do wspinania! Wszystko postawione na piasku, więc można powiedzieć, że to także wielka piaskownica.

Plac Grassa na Placu Wybickiego

Dużo miejsca do zabawy dla małych i większych – karuzele, drewniana ciuchcia, huśtawki, karuzele. Naprawdę moc i potencjał do zabawy i kreatywności.

Plac zabaw w parku między ul. Grunwaldzką (na przeciwko Cristala) i ul.Partyzantów.

Także wiele miejsca, dwa place zabaw. Dużo piasku, miejsca do wspinania, kilka huśtawek. A niedaleko boisko.

Fot. Anna Polcyn, Park we Wrzeszczu 

Plac zabaw na Podleśnej Polanie

Plac zabaw nie jest ogromny, ale każde dziecko znajdzie tam coś dla siebie – zjeżdżalnie czy huśtawkę. Obok siłownia na świeżym powietrzu, boisko, kawałek dalej miejsce do gry w boule czy miejsce na zrobienie ogniska, a także boisko do discgolfa.

Plac zabaw w Parku Oruńskim ul. Nowiny

Ogromny plac zabaw, ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnie,  huśtawki, a obok siłownia na powietrzu. Ogromny teren blisko zieleni – a to się ceni ;)

Plac zabaw w Parku nad Strzyżą

Miejsce z dwoma placami zabaw dla mniejszych i większych dzieci. Moim zdaniem świetne rozwiązanie. Obok siłownia na świeżym powietrzu i boisko do gry w kosza.

Fot. Anna Polcyn, Park mad Strzyżą 

A Wy gdzie najchętniej idziecie z dziećmi na plac zabaw? Co byście polecili innym dzieciom i ich rodzicom? Napiszcie w komentarzu

Autor: Anna Polcyn

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

instagram

Copyright © Widzę Podwójnie